SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ
 
Duyurular
Etkinlikler
Genel Bilgiler

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan İlköğretim Bölümünün bir ana bilim dalı olan Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı 1999 yılından beri eğitim öğretimini sürdürmektedir. Bölümümüz, Türk Eğitim sisteminde ihtiyaç duyulan Sınıf Öğretmeni adaylarının yetişmelerine ve Milli Eğitimin temel amaçlarına uygun olarak eğitim almalarını sağlamaktadır.

Anabilim Dalı Kadromuz 3 Yardımcı Doçentten oluşmaktadır. Anabilim Dalı&39;mızda ÖYP kapsamında Yüksek Lisansa devam eden iki araştırma görevlisi bulunmaktadır.

Programı başarıyla tamamlayan mezunlara Sınıf Öğretmenliği alanında lisans diploması verilir.

Vizyonumuz: Geleceği şekillendirecek olan öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları bilgi ve beceriyi en iyi şekilde aktarabilecek öğretim elemanı kadrosuyla sağlayarak, ulusal ve uluslararası boyutlarda örnek bir SINIF ÖĞRETMENLİĞİ ANABİLİM DALI olmaktır.
Misyonumuz:·Dünyada eğitim alanında olan değişimleri ve gelişmeleri takip ederek yetiştirilecek öğretmenlere ve akademisyenlere bu çerçevede bir eğitim vermek, Ülkemizde ilköğretime yönelik eğitim-öğretim faaliyetlerinin düzenlenmesinde söz sahibi olan bir program olmak. 
devamı...